Cellulit

 

Cellulit to przypadłość, z która borykają się głównie kobiety, potocznie nazywany przez wszystkich pomarańczową skórką. Skóra dotknięta tą nieestetyczną przypadłością traci swoją gładkość, a na jej powierzchni widoczne są pofałdowania, dołki i górki.

 

W pierwszym stadium pojedyncze grudki tłuszczu gromadzą się na zewnętrznej części ud. Potem pojawiają się również na ramionach, brzuchu i pośladkach. Z czasem jest ich coraz więcej. Przyczyną powstawania cellulitu jest charakterystyczna dla kobiet budowa tkanki łącznej rozścielającej się tuż pod powierzchnią skóry. Jej włókna zamiast układać się w postaci zwartej siatki (jak u mężczyzn), są przeważnie dosyć luźno utkane i rozciągliwe. Dlatego właśnie komórki tłuszczowe bez trudu znajdują tam miejsce, by się rozrastać i pęcznieć, tworząc grudki.

 

Cellulit rozwija się zwykle w okresach wzmożonej gry hormonalnej w organizmie kobiety, np. podczas dojrzewania, ciąży, menopauzy oraz w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej. Cellulit nie jest tylko problemem natury estetycznej, lecz także zdrowotnej. Odkładający się w naszych udach i pośladkach nadmiar tkanki tłuszczowej może prowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej i złego funkcjonowania krążenia żylno-limfatycznego. Wyróżniamy bardzo dużo przyczyn, przez które odkłada się cellulit. Wśród nich należy znajdują się: predyspozycje genetyczne, złe nawyki żywieniowe, zbyt ciasny ubiór, siedzący tryb życia, otyłość, wiek, osłabienie tkanki łącznej, antykoncepcję hormonalną, hormonalną terapię zastępczą.

Celulit-1100px

Zalecane zabiegi

Umów się na konsultację lub zarezerwuj wizytę w naszym gabinecie