Zniszczone dłonie

Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Potrafią zdradzić nie tylko nasz wiek, ale przede wszystkim to, czy o siebie dbamy. Gładkie i wypielęgnowane zawsze będą przyciągać uwagę, a właściwa pielęgnacja to podstawa do zachowania ich piękna.

 

Skóra rąk jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne i łatwo ulega wysuszeniu ponieważ posiada niewielką ilość gruczołów łojowych i niedużą ilość tkanki tłuszczowej. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej, która z wiekiem dodatkowo maleje, sprawia, że na rękach dobrze widoczne stają się żyłki i ścięgna, co popularnie określamy jako ,,żylaste” lub ,,kościste” dłonie. Z czasem do tych problemów dochodzi spadek elastyczności i jędrności . Wszystko przez włókna kolagenu i elastyny, których z roku na rok ubywa i które przestają pełnić prawidłowo rolę rusztowania skóry. Dodatkowy problem stanowią również plamy i przebarwienia na zewnętrznych częściach dłoni których pojawianie się można tłumaczyć min. złym wpływem promieni słonecznych, na skutek nieprawidłowych przemian barwnika skóry, jak i genetyką. Jednak w codziennym życiu najbardziej niekorzystne działanie mają środki czystości a raczej detergenty w nich zawarte. Dlatego bardzo ważne jest używanie rękawiczek ochronnych, przy różnego rodzaju pracach domowych, kremów i masek mających działanie ochronne, odżywcze i nawilżające. Bardzo prostym i tanim sposobem na maksymalne nawilżenie skóry dłoni jest tak zwany zabieg parafinowy.

 

Aby dłonie nie zdradzały naszego wieku, należy o nie szczególnie zadbać. Codzienną domową pielęgnację powinny uzupełnić specjalistyczne zabiegi medyczne.

Zalecane zabiegi

Umów się na konsultację lub zarezerwuj wizytę w naszym gabinecie